Czyn społeczny
Często podczas rozmów odbywających się w towarzystwie mieszanym wiekowo, temat schodzi na czasy PRL. A co ty właściwie z tego pamiętasz, że zabierasz głos – pytają się starsi młodszych. Ano, coś pamiętać można, nawet jeśli w chwili upadku komunizmu miało się lat dziewięć. Brak towaru w sklepach na przykład. Kartki na mięso w portfelu babci i mamy. Kolejki jako stały element życia. Szarość miasta, brzydotę i ubożyznę sklepowych witryn. Nieliczne i trudne do zdobycia smakołyki, Vibovit jako wydarzenie dnia. Radość rodziny z każdej zdobytej rzeczy. A potem wielkie bum! Reklamy, zalew towarów, hiperinflacja, dolary w kopercie, satyra polityczna i uczniowie podstawówki kłócący się na śmierć i życie, na kogo trzeba głosować.
» czytaj dalej
Dlaczego okłamujemy dzieci
Rodzice utwierdzają swoje małe pociechy, w wierze w Świętego Mikołaja. Przekonujemy, że jest to dziadek z dużą siwą brodą, który raz w roku grzecznym dzieciom i dorosłym przynosi prezenty. Dlaczego to robimy, dlaczego okłamujemy swoje dzieci, że on istnieje? » czytaj dalej
Czy umiemy się dzielić?
Wypadek na Warszawskiej
28 listopada kierujący samochodem WV kiguan obywatel Niemiec na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul.Warszawskiej w Lubaniu około godziny siódmej rano potrącił kobietę z ośmioletnim dzieckiem. Poszkodowana doznała wstrząśnienia mózgu, syn zaś na szczęście tylko otarć naskórka. Oboje trafili do szpitala, gdzie znajdują się pod obserwacją. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że sprawca był trzeźwy.
(tk)
Podjęli 14 uchwał
Pierwsze czytanie projektu przyszłorocznego budżetu miasta, informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Miejskiej Lubań za rok szkolny 2013/2013 i sprawozdanie z pracy komisji ds. zmiany nazewnictwa ulic – m.in. te zagadnienia były poruszane podczas XLIV sesji Rady Miasta Lubań, która miała miejsce 21 listopada br. » czytaj dalej
Zaskoczyły oceniających
Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu z klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego - Danuta Boruch, Zyta Fischer i Arleta Struk zajęły I miejsce w konkursie na aranżację stołu okolicznościowego. Konkurs przeprowadzony został 24 października br. podczas targów branżowych Gastro Hotel w Karpaczu.
» czytaj dalej