Pierwsza sesja Rady Powiatu Lubańskiego
Pierwsza część sesji odbyła się we czwartek 2 grudnia 2010 r. Rzecz jasna w jej trakcie nie dyskutowano o sprawach bieżących, ani też nie podejmowano żadnych uchwał w tej materii. Ta sesja przeznaczona była na ślubowanie nowo wybranych radnych oraz wybór władz powiatu. W pierwszej części sesji obrady prowadził najstarszy radny, w tym przypadku był nim Stanisław Głowacz. Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Lubaniu Dariusz Kliś wręczył radnym zaświadczenia o wyborze. Ze względu na drugą turę wyborów samorządowych na burmistrza Olszyny na I sesji nie pojawili się Mariusz Tomiczek oraz Leszek Leśko. Dopiero potem piętnastu radnych złożyło ślubowanie. Następnie wybrano Przewodniczącego Rady Powiatu. W głosowaniu tajnym stanowisko to objął Kazimierz Kiljan. Poparło go (był jedynym kandydatem) 14 radnych, jeden się wstrzymał. Resztę decyzji co do wyboru starosty, zarządu oraz wicestarosty przeniesiono na 7 grudnia br.