Koncepcja architektoniczna zakłada wykorzystanie istniejącego przy „Malachicie” spadku terenu do lokalizacji najniższego basenu. Będą do niego schodzić trzy tarasy, podzielone w bryle budynku na dwie duże strefy: część relaksacyjną oraz czynnego wypoczynku. Oprócz głównego basenu rekreacyjnego zlokalizowane zostaną również stanowiska kasowe i bramki wejściowe, kompleks szatniowo-prysznicowy, toalety – w tym także toaleta z szatnią dla osób niepełnosprawnych - oraz pomieszczenia gospodarcze.
Do parku wodnego o powierzchni prawie 1400 mkw można będzie się dostać zarówno głównym wejściem zewnętrznym dla gości przyjezdnych, jak i poprzez łącznik prowadzący do istniejącej już części hotelu. Z poziomu holu wejściowego goście aquaparku będą mieli dostęp do głównego basenu z lądowiskami dwóch zjeżdżalni. To właśnie wodne ślizgawki – jedna „turbo” do szybkiego zjazdu, a druga pontonowa – będą stanowiły główną atrakcję obiektu. Klatka schodowa wież startowych prowadzić będzie dodatkowo na wyższe poziomy budynku, podobnie jak schody poszczególnych tarasów wypoczynkowych. W strefie relaksacyjnej (połączonej bezpośrednio z już istniejącą częścią hotelu) znajdzie się basen wypoczynkowy, a także kilka mniejszych obiektów, w których w zależności od wielkości relaksować się będzie mogło do ośmiu osób.
- Po zakończeniu prac będziemy w naszym hotelu dysponować aquaparkiem z bazą sportową i zabiegową. W jej skład wejdzie 14 gabinetów zabiegowych, studio fitness, sala sportowa, grota solna oraz baseny rekreacyjny z dwoma zjeżdżalniami i licznymi atrakcjami, solankowy, pływacki, wypoczynkowy z masażami a także brodzik dla małych dzieci i saunarium z czterema saunami - mówi Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Interferie S.A.
W obiekcie powstanie również całoroczna kawiarnia z zewnętrznym sezonowym tarasem, mieszczącym się na dachu istniejącej już sali gimnastycznej. Dodatkowo będzie ona scalona będzie łącznikiem z wewnętrznym tarasem na najwyższej kondygnacji hali basenowej. W ten sposób goście odpoczywający przy kawiarnianych stolikach będą mogli obserwować atrakcje wodnego kompleksu.Aquapark w „Malachicie” będzie mógł przyjąć jednorazowo blisko 200 osób.
- Brakuje takiego obiektu w naszym kurorcie i cieszę się że nareszcie powstanie. Mamy już gondolę, no i teraz ten park wodny. Przydałaby się jeszcze rewitalizacja linii kolejowej z Gryfowa do Świeradowa i byłby komplet atrakcji - przekonuje Robert Malczewski, mieszkaniec uzdrowiska.
Spółka Interferie S.A., która buduje park należy do grupy Polska Miedź S.A. i jednocześnie jest właścicielem kompleksu Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa oraz kilkudziesięciu innych obiektów turystycznych w kraju. Koszt świeradowskiego parku wodnego to kwota blisko 15 mln złotych.