Może nie jest to inwestycja na wielką skalę ale z pewnością bardzo potrzebna.
- Rozpoczęła się długo oczekiwana wymiana żeliwnych rur w sanitariatach naszej placówki na nowe plastikowe – mówi dyrektor MDK Bartosz Kuświk. – Inwestycję tę planowano od dawna, ale wciąż na nią brakowało pieniędzy. I wreszcie udało się wygospodarować środki, by poprawić komfort odwiedzających nas osób. Zniknie wreszcie fetor, który od lat unosił się w murach domu kultury, z przyczyn zupełnie od nas niezależnych. Przy okazji zostaną położone na podłodze nowe płytki, co z pewnością poprawi estetykę tych pomieszczeń. Realizacja tej inwestycji stała się możliwa, ponieważ udało mi się wygospodarować z budżetu nieco środków na ten cel. Jeśli w przyszłym roku również uda się pozyskać jakieś pieniądze, choćby z wynajmu sal, sprzętu, czy sceny, to wymienimy wszystkie sanitariaty na już nowoczesne, których nie będziemy się wstydzić.
Miejski Dom Kultury, oprócz remontu toalet w ostatnim czasie wzbogacił się też o samochód spełniający wszystkie wymogi związane z funkcjonowaniem placówki. Poprzedni, pozyskany od straży granicznej, który służył do wożenia sceny i sprzętu, miał niespełna 20 lat. Miał więc prawo odmawiać posłuszeństwa.
- W związku z tym, że udało nam się wygospodarować środki, a zakup nowego auta był koniecznością, zrobiliśmy to – kontynuuje dyrektor. – Jest on większy od poprzedniego, tak więc nie trzeba będzie robić kilku kursów aby przewieźć np. scenę a wystarczy jeden, co de facto przyniesie oszczędności na paliwie i czasie pracowników. Wydawać by się mogło, po co placówce kultury taki bus, ale chcę powiedzieć, ze z naszego sprzętu nie tylko my korzystamy, ale też inne placówki organizujące swoje imprezy, jak urząd miasta, starostwo, szkoły, stowarzyszenia i wiele innych.
To prawda. Nikt z organizatorów imprez w mieście nie zastanawia się nad takim drobiazgiem jak dostarczenie sprzętu na miejsce imprezy. A to bardzo ważna i kosztowana część zapewnienia bazy dla jej odbycia. Będzie teraz taniej i efektywniej.
(Cleo)
Z dnia: 2014-12-19, Przypisany do: Nr 23(502)